top of page

nás

Vzťah k prírode, k jedlu a k sebe samému si človek vytvára od malička. Našim cieľom je prinavrátiť ďeťom možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ten úžasný pocit z vypestovania si vlastnej potravy, čo na jednej strane posilňuje pocit sebavedomia a na strane druhej posilňuje vzťah k pôde. Ekologické otázky tak nebudú témou modernou, ale témou, ktorá sa ich bude bytostne dotýkať.

DSCF1642_edited.jpg

 Stojan na pestovanie mikrozeleniny

Pripravili sme školský stojan na pestovanie mikrozeleniny. Mikrozelenina zahŕňa mladé výhonky rastlín rôznych druhov zeleniny a bylín, je veľmi chutná, pestrá a výživná, čo z nej robí ideálny doplnok stravy.

Náš stojan s rozmermi 135x56,6x189,5 a s nainštalovaným špeciálnym osvetlením pojme 5 tácok na vypestovanie 5 druhov mikrozeleniny (hrach, slnečnica, červená kapusta, reďkovka, kukurica), všetko potrebné príslušenstvo, semená a substrát. Dodáme aj pestovateľský manuál a názorné video, ako rastliny pestovať. Deti sa môžu v procese aktívne zapájať a vzhľadom na krátky čas rastu rastlín, aj prestriedať. Pre školy, ktorým záleží na kvalite výuky, mikrozelenina predstavuje ideálnu pomôcku pre hodiny Prvouky, Prírodovedy, Prírodopisu či Pestovateľských prác. 
 

IMG_0417.jpeg

Prvá škola na Slovensku už svoj stojan má. Ktorá sa pridá?

bottom of page